ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΔΡΑΜΑ ’86 23-30

Ένα βήμα πριν την είσοδο στην τετράδα

Ακόμη πιο κοντά στην τετράδα της Α2 ανδρών στον δεύτερο όμιλο είναι η ανδρική ομάδα χάντμπολ της  Δράμα ’86.
Η δραμινή ομάδα με καλή εμφάνιση κέρδισε στο Κιλκίς τον τοπικό ΓΑΣ με σκορ 23-30 και το ερχόμενο Σάββατο στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής στο Κραχτίδη θέλει νίκη ή ισοπαλία με τον Πρωτέα Άρτας για να εξασφαλίσει την συμμετοχή της στα πλέι οφ ανόδου της Α1. Στο αγωνιστικό μέρος, η δραμινή ομάδα με κορυφαίο για ένα ακόμη ματς τον Χαϊτίδη, πήρε προβάδισμα από την αρχή στο σκορ, προηγήθηκε 11-15 στο ημίχρονο και μετά το 45 λεπτό αύξησε την διαφορά και έφτασε εύκολα στο τελικό 23-30.
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου.
Τα πεντάλεπτα: ....

....3-2, 5-6, 7-8, 9-12, 10-14, 11-15 ημίχρονο, 14-16, 16-19, 19-23, 20-26, 21-29, 23-30.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ(Δενδράκης Χάρης): Θωμαϊδης 2, Γιαβασίδης 3, Μαυρόπουλος Χ., Καραβασίλης 2 , Δεληγιάννης 2 , Μαυρόπουλος Α. 4, Φαχουρίδης 2, Ραζακιάς, Ευαγγελόπουλος, Κολεσιώτης, Κοβλακάς, Μπαλάσκας 1, Τοκατζόγλου, Τσιβιτσέλης 3, Φυτανίδης 4 .
ΔΡΑΜΑ ’86(Αθανάσιος Βαλαβάνης): Τσεπίδης, Παπάζογλου, Γκαμότσος, Παράσχου, Θωμίδης 5, Κοβογλανίδης 1, Κουρουτζίδης 1, Χαϊτίδης 10, Μαλαμίδης, Βάκκας, Κουρτίδης 5, Ιακωβίδης 6, Τσιτσίγκος 1, Τσαύλος, Φραγκούλης, Γιαννακόπουλος 1.