Αργυρό μετάλλιο για τη Δραμινή ακοντίστρια Μελίνα Γρηγοριάδου

Η αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας Μελίνα Γρηγοριάδου διέπρεψε για μια ακόμη φορά.
Το δικό μας κορίτσι κέρδισε επάξια την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο κάνοντας για μια κόμη φορά την Δράμα υπερήφανη.
Η Μελίνα συμμετείχε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων και κορασίδων στα Τρίκαλα μετά από ένα περίπου μήνα ξεκούρασης λόγω τραυματισμού της.
Τελικά τα κατάφερε και όχι μόνο ξεπέρασε τα προβλήματα της αλλά κέρδισε και το αργυρό μετάλλιο....

Η Μελίνα Γρηγοριάδου την στιγμή της βράβευσης της
Εξάλλου αυτός ήταν και ο στόχος της Δραμινής ακοντίστριας σύμφωνα με δηλώσεις της σε παλαιότερη εκπομπή του ALPHA NEWS 95,5.
Το πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων και κορασίδων διεξήχθη στα Τρίκαλα το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουνίου και συμμετείχαν σε αυτό περισσότεροι από 1.200 αθλητές (576) και αθλήτριες (655) από 170 συλλόγους της για την κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή