Στίβος: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20. Νέες διακρίσεις για τους Δραμινούς αθλητές Φινάλε με επιδόσεις που αφήνουν υποσχέσεις για το μέλλον

Ένα έντονο διήμερο με πολύ καλές επιδόσεις από τους αθλητές της επόμενης γενιάς ολοκληρώθηκε στην πόλη της Κατερίνης. Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 έγινε με μεγάλη επιτυχία στην πόλη της Κατερίνης, που επέστρεψε στη διεξαγωγή αγώνων μετά από δέκα χρόνια.
Αθλητές από 130 Συλλόγους της χώρας,  450 έφηβοι και 400 νεάνιδες, βρέθηκαν  στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου της Κατερίνης, στο φετινό πρωτάθλημα το οποίο είχε μεγάλο ενδιαφέρον και πρόσφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις στους φίλους του στίβου.
Στους αγώνες, αθλητές και αθλήτριες πάλεψαν για τη νίκη ενώ όσοι δεν είχαν ακόμη τα όρια για τους Πανευρωπαϊκούς της κατηγορίας που θα γίνει στο Γκροσέτο, είχαν την τελευταία ευκαιρία να το πετύχουν προσφέροντας στους φίλους του στίβου πλούσιο θέαμα....

Ο ΓΣ Κηφισιάς αναδείχθηκε νικητής τόσο στους Έφηβους όσο και στις Νεάνιδες με 99 και 123 βαθμούς αντίστοιχα. Στους έφηβους δεύτερο σωματείο ήταν ο ΑΓΣΙ (77) και στην τρίτη ο ΣΑΚΑ (67). Στις νεανίδες η δεύτερη θέση πήγε στο ΣΚΑ Δράμας με 87 και η τρίτη στον Ελευθέριο Βενιζέλο με 82,5.
Χρυσό μετάλλιο πήρε η Κιόρογλου Αναστασία στα 3.000μ. στιπλ του ΣΚΑ Δράμας και χάλκινο μετάλλιο η Μουρούζη Εύη. Στην πρώτη εξάδα ήταν και η Σωτήρ Ελένη του ΑΟ Δράμας. Στο δέκαθλο τα αδέλφια Ανδρέογλου κατέκτησαν την πρώτη και δεύτερη θέση. Χρυσό μετάλλιο για τον Άγγελο και αργυρό μετάλλιο για τον Αντώνη. Η Μελίνα Οντουτόλα κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 400μ. εμπόδια. Τρίτη θέση και χάλκινο μετάλλιο και για την Γρηγοριάδου Μελίνα στο ακόντιο. Ο Μπόιτσιος του ΣΚΑ Δράμας τερμάτισε στην 4η θέση 110μ. εμπόδια.